Denizlide erkek yurtları | Denizli Cumhuriyet Erkek Yurdu

Denizlide erkek yurtları

Denizlide erkek yurtları

Pamukkale Üniversitesi’ni kazandınız ve Denizlide erkek yurtları araştırması yapıyorsunuz. Kayıt olacağınız erkek öğrenci yurdu nasıl olmalı? Araştırma yaparken dikkat etmeniz gereken neler var? Bu yazıda bunların cevabını bulacaksınız.

Denizlide öğrenci yurtları

Pamukkale Üniversitesi’ni kazandıktan sonra en az 1 yıl konaklayacağınız yurt araştırmasına başladınız. Ama Denizliyi pek bilmiyorsunuz. Endişelenmeyin. Google a denizlide erkek yurtları yada denizlide erkek öğrenci yurtları yazarak arattırın. Ardından çıkan sonuçlara göre 2-3 erkek öğrenci yurdunun sitesine girip odalarına, imkanlarına, hizmetlerine, konumuna bakın. Burada en önemli şey ne istediğinizi bilmeniz gerektiğidir. Bir başka önemli olan şey ise hem dört dörtlük istediğiniz gibi, evinizdeki gibi hem de fiyatı ucuz bir yer bulamayacağınız gerçeğidir. Mesela ben 3 kişilik odada kalmam, 1 kişilik odada kalırım diyorsanız, aileniz 1 kişilik oda ücretini ödeyebilecek durumda olmalı. Yani ücret önemli. Ya da benim kaldığım yerde odaya özel wc-banyo olsun, TV olsun, buzdolabı olsun diyorsanız bunu sağlayabilen yurtlara bakmalısınız. Yani fiyat performans değerlendirmesi yapıp içinize sinen yerleri belirleyin.

Yurt bana uygun mu?

Belirleyip fikir edindiyseniz yurtları direk arayıp sormak istediğiniz soruları sorun. Fiyatları, kahvaltıları, yemekleri, odaları vb. yani sizin için neler önemliyse onları sorun. Cevapları aldıktan sonra kafanızda taşlar biraz daha yerine oturdu. Artık ister rezervasyon yaptırın, isterseniz de ailenizle Denizliye gelip o belirlediğiniz yurtları canlı olarak gezin. Gezip gördükten sonra, yurt müdürüyle tanıştıktan sonra ailenizle birlikte ortak bir karar verin. Kararınızı verdikten sonra yurda kaydınızı yaptırın. Sizden istenen evrakları yurt müdürlüğüne verin. Kayıt ve evraklar demişken eğer Kredi Yurtlar Kurumu yani devletin yurduna başvurduysanız ve çıkma ihtimali varsa açıkça söyleyin çünkü gezip beğendiğiniz yurdun yetkilisi sizin kaydınızı büyük ihtimalle yapmaz. Sizin devlet yurdu mu yoksa özel yurt mu istediğinize karar vermenizi ister. Bu küçük hatırlatmadan sonra özel yurt istediğinizi varsayarak devam edelim. Evraklarınızı verdiniz. Kaydınız yapılıyor. Ücret konusunda ise anlaştığınız yıllık fiyatı taksitlere böldürmüşseniz ilk taksiti kayıt esnasında verirsiniz. Size odanızda verilen eşyaların teminatı için ise depozito ücretini genellikle yine ilk taksitle birlikte ödersiniz. Bu işlemleri tamamladıktan sonra hayırlı olsun yurt kaydınız yapıldı. Üniversite derslerinin pazartesi günü başlayacağını varsayarsak derslerin başlayacağı pazartesi gününden 1-2 gün önce yurda gelip yerleşebilirsiniz.

Yurt yaşamında dikkat edilmesi gerekenler

Tabi yine belirtmekte fayda var ki, öğrenci yurdu eviniz gibi olmayacak. Kendi kuralları var, yapabileceğiniz şeyler var, yapamayacağınız şeyler var. Toplu bir yaşam var ve herkes birbirine saygı gösterip kurallara uymakla yükümlü. Kurallara uyduğunuz sürece ve beklentilerinizi yüksek tutmadığınız sürece yaşadığınız yerde mutlu olursunuz. Sakın şu psikolojiye girmeyin, ben evde olsam şunları yapardım, bunları yapardım, ben ayrı ev tutmak istiyorum, kurallara uymak istemiyorum. Ya da ben bilmem kaç lira para veriyorum, onun için ne istersem yaparım. Bu yanlışa düşmeyin. Siz konakladığınız kurumda sadece misafirsiniz. Kimse ayrıcalıklı değil ve her yerde kurallar olduğu gibi yurtta da kurallar var. Bunu unutmayın.

 

Denizlide en iyi erkek öğrenci yurdu

Denizlide erkek öğrenci yurtları arasında en iyi yurt Denizli Cumhuriyet Erkek Öğrenci Yurdu. Kampüse yakınlığı, odalarının özelliği, bahçesi, yemeği kahvaltısı ve daha birçok özelliği ile öğrencilerin en çok tercih ettikleri erkek öğrenci yurdu. Siz de Cumhuriyet Erkek Öğrenci Yurdu ile görüşüp şartlarını sorabilir, yurdu yerinde görüp karar verebilirsiniz.

denizli erkek öğrenci yurdu

 

KAPAT